0944 - 111 - 660

0948 - 401 - 818

 

info@elektrony.sk

Váš košík je prázdny

Turanza T001 - nahradí ER300

 

turanza2Bridgestone uviedol na trh novú výzvu v kategórii cestovných pneumatík: Bridgestone Turanza T001. Jedná sa o dôležitý produkt značky, pretože reprezentuje klasickú cestovnú pneumatiku určenú pre širokú škálu automobilov rôznych veľkostí.

 

Novinka postupne nahradí terajšiu cestovnú pneumatiku Bridgestone Turanza ER300. "Nová pneumatika Bridgestone Turanza T001 spĺňa najdôležitejšie terajšie požiadavky na pneumatiku ako bezpečnosť a prevádzkovú hospodárnosť. Náš cieľ bolo dosiahnuť ideálnu harmóniu, ktorá prinesie vodičom potešenie z jazdy," hovorí Tomio Fukuzumi, riaditeľ divízie spotrebiteľských produktov spoločnosti Bridgestone Europe.

 

Nový pokrokový dezén a nová vrchná zmes s vysokým obsahom siliky, sú zárukou najvyššej bezpečnosti a ovládateľnosti za všetkých podmienok.

 

Optimálny kontakt s vozovkou tvoria vysoko tuhé priečne a pozdĺžne ramenné bloky tak, aby bola zaistená maximálna brzdná sila a bezpečná ovládateľnosť. Asymetrický multi rebrový dezén pneumatiky Bridgestone Turanza T001 má široké drážky na odvod vody, čím je zaručená vysoká odolnosť voči akvaplaningu.

 

V porovnaní s predchodcom sa môže pneu Bridgestone Turanza T001 pochváliť o 2% kratšími brzdnými dráhami na mokrej ceste. Inžinieri optimalizovali tvar a konštrukciu kostry pneumatiky Bridgestone Turanza T001, aby sa dosiahol najlepšie možný kompromis medzi ovládateľnosťou a jazdným komfortom.

 

Komfort sa podarilo ďalej vylepšiť vývojom špeciálnej drážky, ktorá v porovnaní s pneumatikou Bridgestone Turanza ER300 znižuje normovanou hlučnosť odvaľovania o jeden decibel. A tým nová pneumatika Turanza T001 spĺňa už dnes hlukové normy, ktoré by mali začať platiť od roku 2016.

 

Pneumatika Bridgestone Turanza T001 využíva patentovanú zmes Bridgestone NanoPro-Tech ™ a vďaka tomu ohromí svojimi dokonale vyváženými vlastnosťami, ktoré zahŕňajú nízky valivý odpor, tak aj vynikajúci výkon na mokrom povrchu. Technológia NanoPro-Tech pomáha v kombinácii s ľahšou konštrukciou a optimalizovaným tvarom kostry pneumatiky, ktorý potláča deformácie, dosiahnuť pneu

 

Bridgestone Turanza T001 zníženie valivého odporu o 19%, čo sa prejaví znížením spotreby paliva o 2,3%. Rovná styčná plocha znamená rovnomernejšie opotrebenie a v dôsledku toho aj predĺženie životnosti pneumatiky o 15%. V roku 2012 sa bude nová pneumatika Bridgestone Turanza T001 v Európe dodávať v 40 rozmeroch (pre 15 "až 18" kolesá).

 

V januári 2013 rozšíri ponuku ďalších 37 rozmerov. Armand Dahi - generálny riaditeľ tzv. východoeurópskeho regiónu, do ktorého spadá okrem Česka aj Slovensko, Maďarsko, Poľsko a pobaltské štáty, zhrnul pri príležitosti predstavenia nového dezénu Turazna T001 výsledky spoločnosti v tomto regióne a špeciálne v SR.

 

V spomínaných piatich krajinách dosiahol vlani Bridgestone tržby vo výške 200 miliónov eur. V Česku to bolo asi 800 miliónov Sk. Česká republika patrí medzi najrýchlejšie rastúce trhy v rámci celej EÚ.