0944 - 111 - 660

0948 - 401 - 818

 

info@elektrony.sk

Váš košík je prázdny

Vyhľadávanie hliníkových diskov

Hliníkové disky BBS nemecká výroba.

 

 

Pred viac ako 35 rokov, začala spoločnosť BBS úspešne vyrábať vysoko výkonné kolesá z ľahkej zliatiny do sveta motoristického športu i mimo neho.

 

Prehľad  najdôležitejších udalostí v histórii BBS:

 

V 1970 Heinrich Baumgartner a Klaus založili malý výrobný závod na výrobu plastových dielov Schiltach podvozku. Iniciály oboch zakladateľov a umiestnenie závodu viedla BBS k názvu spoločnosti.

 

1972 Spoločnosť začala vyrábať nové typy, trojdielne pretekárske kolesá. Za málo rokov, nové technológie dosiahli úspech vo svete motoristického športu. Čo začalo len ako nápad rýchlo sa stalo úspešným potenciálom výrobného podniku.

 

1976 Medzinárodná expanzia začala ako BBS otvoril svoju prvú pobočku v Francúzsku.

 

1979 Martin Braungart sa stal tretou osobou riadiaceho teamu v

 

1983 BBS. V rovnakom roku tiež založili BBS dcérsku spoločnosť BBS v Amerike a BBS Japonsku, s.r.o.

 

1995 Oslávila svoje 25-ročné výročie. Pri tejto príležitosti, BBS nastavuje nové štandardy pre kolesá z ľahkých zliatin s novým RSII kolo. Kombinovaná kolesá ukázal kvalitu a trend ako inovácie. Michael Schumacher vyhral druhý Formula One Championship kolesá BBS s Benetton Renault.

 

1997 BBS znovu stala najväčším dodávateľom série IndyCar, ako aj Formula One sa prvýkrát s piatimi tímov a desať vozidiel všetkých závodných kolies BBS.

 

1998 BBS dodáva hliníkové disky šesť tímom formule 1, jedna sa o alu disky celkom pre dvanásť vozidiel.

 

1999 BBS získala ďalších významných zákazníkov v automobilovom priemysle, vrátane DaimlerChrysler, Porsche, Ferrari a Jaguar. A ďalší výrobný závod bol založený v roku Herbolzheim u Freiburgu.

 

2000 Nové 7000 m² skladovacie a logistické centrum bolo otvorené v marci vo výrobnom závode v Herbolzheim. BBS vyhral Formula One Championship s Ferrari a Michael Schumacher sa stal majstrom sveta GP 500 sa Suzuki a Kenny Roberts. BBS dosiahla významný rast obratu aj zisku a slávili rekordný rast.

 

2001 BBS dodáva elektrony šesť tímom formule 1, jedna sa celkom dvanásť vozidiel. V priebehu mesiaca augusta, otvorili nové lakovacie centrum. BBS vyhral Formula One Championship druhýkrát s Ferrari a Michael Schumacher, rovnako ako stále GP 125 Gilera s majstrom sveta a Manuel Poggiali.

 

2002 Nový lakovace centrum v Herbolzheim bol menované ako najviac šetrné k životnému prostrediu. BBS vyhrali Podi cenu pre vývoj inovatívnych riešení pre Ferrari, Ferrari rovnice jeden tím a Maserati GT vozidiel a bola tiež uznaná ako dodávateľ vynikajúcej kvality. Michael Schumacher sa stal majstrom formule jedna po piatej na kolesách BBS a tretíkrát za sebou pre Ferrari. Abt tím vyhral Laurent Aiello DTM sa v Audi TT-R vybavené kolesami BBS.

 

2003 Dôležitý vývoj bol vo výrobnom procese: suché spracovanie hliníkových kolies. Tento proces, vykonáva sa prvýkrát po celom svete, šetrí suroviny a znovu zdôraznila pozíciu BBS ako leader na poli motoristického športu aj ochrany životného prostredia. Michael Schumacher sa stal majstrom formule jedna po šiestej na kolesách BBS.

 

2004 V tomto roku zaviedli ďalšiu nového prelomovú technológiu: vzduch vo vnútri alu disku. Duté komory technológia sa prejaví nielen zníženou hmotnostou ale aj zlepšením stability. Michael Schumacher sa stal majstrom formule jedna po siedmej na kolesách BBS.

 

2005 BBS dokončil svoje tretiu fázu rozvoja vo svojom závode v Herbolzheim. Prvýkrát v histórii spoločnosti, sa vozidlá vybavené kolesami BBS zúčastnil Rally Dakar. X-Raid tím pod vedením Quandt podstúpil najťažšie skúšky v BMW X3 vybavená kolesami BBS.

 

2006 Michael Schumacher ukončil svoju kariéru vynikajúce potom, čo vyhral všetkých svojich sedem titulov na kolesách BBS. V priebehu tohto roka, závodné tímy po celom svete získal 26 titulov na kolesách BBS. BBS vyhral celkom šesť národných a medzinárodných ocenení: Najlepšia značku "auto motor und sport", najlepšiu kvalitu "športové auto", Automechanika Innovation Award, autosalóne SEMA Innovation Award, najlepšie kolo roka "Auto Bild- Sportscars "a najlepší značku" Motorsport Aktuell ".

 

2007 Počas jari, BBS vyhrali všetky "Best Brand" Ocenenie, ktoré auto stlačte v Stuttgarte.Čitatelia "auto motor und sport", "šport auto", "4 kolesá Fun" a "Motor Klassik" získal tituly na BBS, ktorá porazila súťaž so značným náskokom. Schiltach, 6. augusta: nová kapitola v histórii BBS bola napísaná. Belgicko spoločnosť Punch International NV prevzal BBS International GmbH. Skupina so sídlom v Sint Martens laty, je diverzifikovaná priemyselná holdingová spoločnosť, ktorá zamestnáva viac ako 3.000 ľudí na celom svete. BBS pokračuje vo vývoji a výrobe kolies, elektronov pre motoršport a všeobecné použitie vo svojich dvoch závodoch v Nemecku zabezpečí, že kolesá z Čierneho lesa zostáva synonymom vysokej kvality a inovácií ", vyrobené v Nemecku".

 

2008 BBS vyhral "Najlepšia značka" od čitateľov "auto motor und sport", tretíkrát v rade. Doporučujem kvalitu a bezpečnosť nemeckých alu diskov BBS,medzi najznámejšie dizajny patria BBS CK,hlinikový Disk BBS CS a alu disk BBS

 

 

 

V prípade záujmu o elektróny BBS napíšte nám na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.