0944 - 111 - 660

0948 - 401 - 818

 

info@elektrony.sk

Váš košík je prázdny

Letné pneumatiky - OSOBNÉ, SUV (4x4)

Pneumatiky Yokohama

  

V roku 1969 firma expandovala do Spojených štátov a úspešne prerazila. 

 

Materiály sú kritickým faktorom, ktorý ovplyvňuje výkonnosť pneumatík ide o to nielen minimalizovať dopad  výrobkov na životné prostredie, ale aj maximalizovať ich výkon.

 

Jeden z týchto ekologických materiálov je pomarančový olej. Impulz pri používaní pomarančového oleja pochádza z projektu so zvláštnym poslaním pre zvýšenie podielu neropného surovín o 80% alebo viac.

 

Aj keď prírodný kaučuk je veľmi odolný, je  prekonaný syntetickým kaučukom, pokiaľ ide o prilnavosť. Miešanie v ropných olejov sa zvyčajne vykonáva kompenzovane. Ale nemohlo to tak  byť v tomto prípade preto, že sa zvýši podiel ropy v materiále.

 

yokohama

 

A tak pracovníci spoločnosti Yokohama prišli na nápad pomarančového oleja. Ide o obnoviteľný zdroj, pomarančovú kvôru, ktorá sa inak likviduje. V  zmesi s prírodným kaučukom, je pneumatika výborne prilnavá, znižuje spotrebu paliva a teda ma aj nízky valivý odpor. 

 

Yokohama je priekopníkom v technológií pomarančového oleja.  V roku 2011  dostali prestížne ocenenie Environmental Award Expo v Kolíne nad Rýnom, Nemecko.

 

Ak Vás zaujala spoločnosť Yokohama pozrite si video. Neprehliadnite aj našu sekciu Novinky, kde nájdete zaujímavosti o aktuálnom dianí vo svete motorizmu. Typ na článok:

 

Pneumatiky pre nové Audi A7